Parça kontör hakkında kapsamlı bilgiler veren aktif parça kontör blogu ve platformu.

Toptan Parça Kontör

Toptan Parça Kontör

Toptan parça kontör bayiliği almak isteyenler bu yazımızı mutlaka okumalılar.

Kontör satış noktaları ve parça kontör siteleri kontörleri, ucuz parça kontör temin edebilmek adına çalışmalar yapmaktadır. Yaptığınız araştırmalarda hızlı parça kontör yükleyebilmek ve bizi tercih etmeniz için sizlere biraz bilgi vereceğiz.

Neden Biz ?

2007 yılından beri sektörde yer almamız ve geçen süre zarfında kazandığımız profesyonellik ve iş tecrübesi sizlere daha kaliteli hizmetler sunmamıza olanak sağlamaktadır. Bünyemizde bulunan cihaz ve otomatların kapasitesi diğer sitelere göre kat kat üstün durumdadır. 26 adet turkcell pos cihazı ve robotları ile kontörlerin aboneye ulaşma süresi aynı anda gelen sipariş sayısı ne olursa olsun 10 saniye ile 1 dakika arasındadır. Aynı şekilde Vodafone ve Avea siparişlerinizde de ileri teknoloji otomat sistemlerimiz bulunmaktadır. Otomat programlarımız, bağlantı kapasitesi yüksek veri merkezlerinde bulunan sunucularımızda çalışmaktadır. Bu sayede elektrik kesintisi vb. sorunlar ile karşı karşıya kalmamaktayız.

2007 yılından günümüze kadar sistem kapasitemizi en iyi hizmeti sizlere sunabilmek adına sürekli geliştirdik ve bu doğrultuda doğru yatırımlar yaptık. Yatırımlarımızdan bazılarını yazalım ;

 • 26 Adet Turkcell Pos Robotu ( Saniyede gönderim )
 • 300 Nkodu üzerinden Vodafone Çıkışı ( Günlük 600.000 TL'ye kadar direk çıkış )
 • Avea mobiltel otomatları üzerinden direk çıkış ( Gönderim hızı 10 saniye )
 • Turkcell 20-30-50 için özel kazıma sistemleri ve kazı konuş otomatları ( Gönderim hızı 15 saniye )
 • ve dahası ...

Hedef Kitlemiz

Bizler kaliteli hizmet arayan kişiler ile çalışmaktayız. Alt yapımız disiplini gerektirmektedir. Sistemlerimiz bayilerimizi ve bayilerimizin müşterilerini memnun edecek düzeydedir. Satış gücü yüksek marketler, büfeler, internet cafeler vb. ve bunların dışında kalan parça kontör sitelerinin kontör gönderimlerinde yaşadıkları sorunları en aza indirgemek ve sorunsuz hizmet almalarını sağlamak adına çalışmalar yapmaktayız.

Kontör fiyatlarımız en ucuz toptan tl sloganıyla adlandırılmaktadır. Toptan parça kontör fiyatlarımızı herkesin kazanabileceği seviyeye indirerek hem kazançlarınızı yükseltmeyi hem de müşteri memnuniyeti yaratmayı hedeflemekteyiz.

Toptan Parça Kontör Bayiliği Nasılır Alınır ?

Sizlere kendi sistemlerimiz üzerinden nasıl bayilik alacağınızı adım adım anlatalım.

 • www.toptancell.com adresine giriş yapınız.
 • Bayilik Başvurusu yazan alana tıklayınız.
 • Karşınıza gelen ekranda kişisel bilgilerinizi ve sisteme giriş bilgilerinizi doldururunuz.
 • Başvuru formundaki alanları doldurduktan sonra "Kaydı Tamamla" yazan bölüme tıklayınız.
 • Karşınıza işlem başarılı yazısı geldi ise bayilik işleminiz başarıyla tamamlanmıştır

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra başvuru formunda yazdığınız cep telefonu numarasına bayi kodu mesaj olarak gelecektir. Gelen bayi kodu ve başvuru formunda doldurduğunuz kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ödeme bildirimi bölümünde yer alan banka hesap numaralarından size uygun olanı seçerek havale yapabilirsiniz. Ödeme onayının ardında bakiyenizde bulunan tutar kadar parça kontör satışı yapabilirsiniz.

Bizimle çalışmak isterseniz "Parça Kontör Bayilik Başvurusu" linkine tıklayabilirsiniz. Bu sizin kişisel tercihinizdir. Hepinize saygı ve sevgilerimi iletirim. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Parça Kontör
296 Yorum
8673 Okunma

Parça Kontör Bayiliği

Parça Kontör Bayiliği

Merhabalar, bu yazımızda sizlere parça kontör bayiliği ve parça kontör bayilik alma hakkında bazı püf noktalardan bahsedeceğiz. Tabi bunun yanı sıra en çok sorulan parça kontör bayiliği nasıl alınır ve en ucuz parça kontör bayiliği nerden bulabilirim gibi soruların cevapları yazımızın devamında yer alacaktır.

Parça kontör satışı yapmak neden gereklidir ve parça kontör bayiliği aldığımız zaman ne kadar kazanırız öğrenelim.

Parça Kontör Bayilik Alma 'nın Faydaları

İşletmenizde parça kontör bayiliği alarak parça kontör satışı yapmanız sizin için ekstra kazanç kapısı demektir. Müşterilerinize sunduğumuz mevcut hizmetlerinizin yanı hiç bir ek masrafa girmeden ve herhangi bir prosedür yerine getirmeden sizde parça kontör bayiliği alabilirsiniz. Parça kontör bayiliği alabilmeniz için sadece internet bağlantınızın olması yeterlidir. Parça kontör satış gücü yüksek bir sektördür ve hiç bir işletme kontör almak isteyen müşterisini rakiplerine göndermek istemez değil mi ? O halde sizde vakit kaybetmeden parça kontör bayilik alınız ve müşterilerinizi memnun ediniz.

Parça kontör bayiliği almanız halinde sizlere ne gibi faydalar sağlar maddeler olarak listeyelim.

 • Yeni müşteriler kazanırsınız
 • Mevcut müşteriniz rakiplerinize uğramak zorunda kalmaz
 • Aylık 300 TL ile 1000 TL arasında veya satış gücünüzün yüksekliğine bağlı olarak daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Her operatör için ayrı ayrı sermaye harcamanıza veya stok tutmanıza gerek kalmaz. Bakiyeniz ile tüm operatörlerin kontör paketlerini satabilirsiniz.
 • Müşteri memnuniyeti sağlarsınız.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Parça kontör bayiliği alırken, sistemin genel olarak kullanılan parça kontör yazılımlarından biri olup olmadığına dikkat ediniz.

Parça kontör bayiliği veren firmanın iletişim bilgileri dikkatlice inceleyiniz.

Firmanın vergi mükellefi olup olmadığını mutlaka tespit ediniz. Dolandırılmayınız.

Mümkünse kendi bölgenizde bayilik veren siteyle çalışan bir referans isteyiniz.

Parça kontör üreticisi veya aracısı olup olmadığını anlamaya çalışınız. Üretici olması büyük bir avantajdır.

Telefon görüşmesi yapmadan kesinlikle para göndermeyiniz.

Herhangi bir olaydan dolayı içinizde oluşan en ufak bir şüphe dahi varsa uzaklaşınız. Paranız daha önemlidir.

Sektöre işten anlayanda anlamayanda kolay bir şekilde girebilmektedir. Dolandırıcıların fazlaca yer aldığı bir sektör olduğundan aşırı titizlenmeniz faydanıza olacaktır.

Parça Kontör Bayiliği Nasılır Alınır ?

Parça kontör bayiliği almak için herhangi bir prosedür veya evrak imzalamanıza gerek yoktur. Ülkemizde yüzlerde parça kontör hizmeti veren işletme bulunmaktadır. Girdiğiniz herhangi bir parça kontör sitesinin "Parça Kontör Bayilik" veya "Bayilik Başvurusu" gibi linklerine tıklamanız halinde karşınıza bir form gelecektir. Gelen formda yer alan bilgilerin karşılarına gerekli bilgileri doldurmanız halinde size dönüş yapılacak ve izlemeniz gereken yollar hakkında bilgiler vereceklerdir. Bunun nedeni ise parça kontör sitelerinin farklılık göstermesi ve işleyişinin farklı olmasıdır. Parça kontör bayiliği her yerden alınmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında yukarıda gerekli bilgileri vermiştim.

Sizlere kendi sistemlerimiz üzerinden nasıl bayilik alacağınızı adım adım anlatalım.

 • www.toptancell.com adresine giriş yapınız.
 • Bayilik Başvurusu yazan alana tıklayınız.
 • Karşınıza gelen ekranda kişisel bilgilerinizi ve sisteme giriş bilgilerinizi doldururunuz.
 • Başvuru formundaki alanları doldurduktan sonra "Kaydı Tamamla" yazan bölüme tıklayınız.
 • Karşınıza işlem başarılı yazısı geldi ise bayilik işleminiz başarıyla tamamlanmıştır

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra başvuru formunda yazdığınız cep telefonu numarasına bayi kodu mesaj olarak gelecektir. Gelen bayi kodu ve başvuru formunda doldurduğunuz kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ödeme bildirimi bölümünde yer alan banka hesap numaralarından size uygun olanı seçerek havale yapabilirsiniz. Ödeme onayının ardında bakiyenizde bulunan tutar kadar parça kontör satışı yapabilirsiniz.

En Ucuz Parça Kontör Bayiliği

En ucuz parça kontör bayiliğini alabilmek için ileri düzeyde araştırma yapmış olmanız gereklidir. Her firmaya güvenilmemesi gerektiği gibi piyasa fiyatlarının aşırı derecede altında fiyat verenlerden kaçmanız gereklidir. Çünkü bu bir tuzaktır. Biraz daha fazla kazanayım derken, paranız bir anda kaybolabilir. İyi bir araştırmadan sonra veya fiyatlar cazip ise test bakiyesi atabilirsiniz. 100 TL 'den fazla atmamanız tavsiyemdir. İkili güven oluştuktan sonra dilediğiniz kadar bakiye yükleyebilirsiniz.

Parça kontör bayiliği almak kolay olduğu kadarda dikkat edilmesi gereken bir husustur. Sizlere elimden geldiğinde işin iç yüzünü ve yapmanız gerekenler hakkında bilgilermeye çalıştım. Bizimle çalışmak isterseniz "Parça Kontör Bayilik Başvurusu" linkine tıklayabilirsiniz. Bu sizin kişisel tercihinizdir. Hepinize saygı ve sevgilerimi iletirim. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Parça Kontör
287 Yorum
9251 Okunma

Parça Kontör Sitesi Açmak

Parça Kontör Sitesi Açmak

Merhaba arkadaşlar, parça kontör sitesi nasıl açılır ve nasıl biz yol izlendiği konusunda herkesin aklında ürettiği fikirler ve düşünceler mutlaka vardır. Parça kontör sitesi açmak isteyen arkadaşlarımızın daha net bilgiye sahip olması için nelere dikkat etmesi gerektiği, neler gerektiği ve izlenmesi gereken yolları ele alalım.

Parça Kontör Sitesi Nasıl Açılır ?

Parça kontör sitesi açmak için yazılım ve kodlama bilgisine sahip olmanıza gerek yoktur. Alan adınızı (Örnek: toptancell.com, adinizkontor.com, adinizparca.com) belirledikten sonra parça kontör yazılımları ile ilgili hizmet veren şirketlerden kontör sistemi satın almanız yeterlidir. Parça kontör sistemi temin edebileceğiniz şirketlerden bazılarını yazalım.

 • Teknografi - www.kontorprogrami.com
 • Kntr.Org
 • İdeal Bilgisayar
 • Murat Temiz
 • Hizmetmatik - www.hizmetmatik.com

Yukarıda belirttiğim kontör yazılımı yapan şirketlerden bazıları ve yaygın olarak kullanılanlardır. Adı geçen şirketler ile iletişime geçerek parça kontör yazılımınızı temin edebilirsiniz. Kontör sistemi fiyatları, listelediğimiz şirketlere göre farklılık gösterebilir. Ortama kontör sistemi fiyatı 850 TL - 1500 TL arasındadır ve bir defaya mahsus ödenir. Fikir sahibi olmanız açışından belirtmemiz gerekirse, biz en başta yer alan Teknografi ürünlerini ve hizmetlerini kullanmaktayız.

Ne Gereklidir ?

Parça kontör sitesi açmak için kontör sistemi satın alabilecek küçük bir sermaye gereklidir. Kontör sistemi fiyatlarını yukarıda belirtmiştim. Vergi mükellefi olmanız gereklidir. Çünkü yaptığınız bir ticarettir ve vergi mükellefi olmadan ticaret yapmak yasalarımıza uygun değildir. Vergisel işlemler için yeterli sermayeniz bulunmuyorsa tasnif etmesem de bir süre ertelemek sizin kararınızdır.

Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Öncelikle iyi bir araştırma yapılması gereklidir. Parça kontör işinin yapılacağı bölge iyi seçilmeli ve bayi ağı oluşturmaya yatkın olmalıdır. Parça kontör sitesinin ikili ilişkileri iyi olan, bölgede tanınan ve güvenilen kişilerce açılması önemli etkenlerden biridir. Bu sayede başarısızlık riskini azaltmış olursunuz.

Alan adınızı (yukarıda örneklerini vermiştim) akılda kalıcı ve mümkün olduğunca kısa tutmanızda fayda vardır. Bayileriniz bilgisayar mühendisi değillerdir. Akılda kalmayan ve yazılması güç olan isimler size eksi puan olarak dönecektir.

Kontör sistemini seçerken çok titiz olmanız gerekmektedir. Kesinlikle bilinmeyen veya daha önce görmediğiniz yazılımlardan uzak durunuz. Kullanımı basit, göze hoş gelen, raporlama ve kar analiz sistemlerini hatasız olarak veren bir sistem tercih etmelisiniz. Kişisel olarak tercihim yukarıda belirtmiş olduğum Teknografi kontör programıdır fakat son karar tabiki de sizindir.

Önemli ! Kontör tedarikçinizi çok iyi seçmelisiniz. Hatalı bir seçim sizi sektöre girdiğiniz anda yok ettirebilir. Kontörlerinizin hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayan, rakiplerinizle rekabet etmek için sizi destekleyen, uygun fiyatlara sahip olan, alt yapısı güçlü kontör tedarikçileri bulunuz. Bulduğunuz tedarikçilerin üretici olmasına ve kendi alt yapısına sahip olmasına dikkat ediniz. Çünkü siz bir aracı olarak sektöre giriyorsunuz. Tedarikçi olarak bir aracı seçmiş olursanız, hizmetlerinizde aksamalar yaşanabilir. Örnek vermemiz gerekirse; siz aracısınız, tedarik ettiğiniz kişi aracı ve belki de tedarik ettiğiniz kişinin de tedarikçisi aracı olabilir. Bu da kontörlerin yüklenmesinde aksaklıklara ve müşteri memnuniyetsizliğine yol açabilir. Bu konuyu daha detaylı anlamak isterseniz Parça Kontör Üreticileri ve Aracılar adlı makalemi okuyabilirsiniz. Üretici olan tedarikçiler bulmakta güçlük çekiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Bu seçim tamamen kişisel tercihinizdir.

İzlenmesi Gereken Yollar Nelerdir ?

Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Parça kontör sitesi açmadan önce veya açtıktan sonra izlemeniz gereken yollar hakkında sizlere bazı tüyolar vereceğim. Bu tüyolar sayesinde rakiplerinizin önüne geçebilir ve başarılı işler çıkartabilirsiniz.

Kontör sisteminizin adını kısa ve akılda kalıcı bir isimle belirleyiniz. (Örnek : toptancell.com, adinizkontor.com, adinizparcatl.com vb)

Bölgenizde kontör satışı yapan noktaları belirleyiniz ve iyi analiz ediniz.

Bölgenizde bulunan diğer kontör sitelerini yani rakiplerinizi belirleyiniz. Rakiplerinizin fiyat listelerine ulaşınız. Rakiplerinizin eksik yönlerini bularak iyi bir strateji oluşturunuz.

El broşürü bastırıp sunduğunuz hizmetler hakkında tanıtım yapınız. Bölgede ki satış noktalarına broşürlerinizi dağıtarak reklamınızı yapınız.

Görsel reklamlar ile bayilerinizi mutlu ediniz. Onların satış yapmalarına ve satışlarını yükseltmelerine yardımcı olunuz. Yaptıracağınız bir reklam afişinin ortalama fiyatı 1 TL 'dir. Yapacağınız anlaşmalarla afiş maliyetinizi daha da düşürebilirsiniz. Zaten görsel reklam astığınız bayiden bunu fazlasıyla kazanırsınız. Masraflardan fazla kaçınmamanız size artı puan olarak dönecektir.

Tahsilat işlemlerinizi kesinlikle düzenli bir şekilde gerçekleştiriniz. Bayilerinize ödeme kolaylıkları sağlayarak rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Yaptığınız tahsilatları tahsilat fişleri ile kayıt altına alınız. Maddi olarak güçlüyseniz herhangi bir matbaa da kendinize özel tahsilat fişi yaptırabilirsiniz. Size prestij kazandıracaktır.

Bayileriniz ile sürekli diyalog halinde olunuz. Ziyaretine gittiğiniz zamanlar mutlaka sistem hakkında herhangi bir sorun olup olmadığını sorunuz. Dile getirdikleri sorunlar olur ise mümkün olan en kısa sürede çözüme kavuşturunuz ve artı puanınızı hemen kapınız.

En güzel kısmına gelmemiz gerekirse, parça kontör işi sayesinde geniş bir müşteri potansiyeline sahip olmuş olacaksınız. Bu sayede parça kontör işinin yanı sıra yanınızda kazı konu kartı, telekom kartı , pul, spot telefon vb gibi extra ürünler bulundurabilirsiniz. Bu sayede ürün çeşitliliğinizden dolayı daha çok tercih edilir hale geleceksiniz ve parça kontör işinizin yanında extra kazançlarda sağlayabileceksiniz.

Sizlere parça kontör işi nasıl yapılır ve parça kontör sitesi nasıl açılır hakkında açıklayıcı bir yazı yazmaya çalıştım. Yazının tamamını okuduğunuzu varsayarak bu işe girmek isteyen arkadaşlara herhangi bir karşılık beklemeden yardımcı olduğumu belirtmek isterim. Şayet bu şekilde bir düşünceniz var ise beni çekinmeden arayabilir ve fikir danışabilirsiniz. Bana iletişim bölümünde yer alan gsm numarasından ulaşabilirsiniz.

Parça Kontör
130 Yorum
13961 Okunma

Parça Kontör Üreticileri ve Aracılar

Parça Kontör Üreticileri ve Aracılar

Yayın hayatımızın ilk makalesi olan Parça Kontör Üreticileri ve Aracılar adlı makalemizde sizlere parça kontör işi nasıl işler ve parça kontör üreticileri ile parça kontör aracıları arasında ki farktan bahsedeceğim.

Parça kontör sektörü, üreticiler ve üreticilerden api yöntemi ile kontör tedarik eden aracılar olarak ikiye ayrılır diyebiliriz. Üreticiler, parça kontör işi için gereken cihazlara ve ekipmana sahip olan kişiler için takılan bir isimdir. Parça kontör aracıları ise, üreticilerin sistemine api desteği ile bağlanıp, sistemlerine gelen siparişleri parça kontör üreticilerinin cihazlarına gönderen kişidir.

Üretici olarak parça kontör işi yapan kişilerin sahip olması gereken ekipmanı aşağıda listeleyeceğim. Bu sayede üretici olarak adlandırdığımız parça kontör işi yapanlar ile aracılar arasında ki farkı görebileceğiz. Arada ki bu fark parça kontör bayiliği almak isteyen kişiler içinde dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Parça Kontör Üreticilerinde Bulunması Gerekenler

 • Parça Kontör Web Sitesi
 • Turkcell Pos Cihazı
 • Turkcell Pos Robotu
 • Turkcell Simserver Cihazı
 • Vodafone Nkodları (nkodu sayısı fazla olması gereklidir)
 • Vodafone E-Topup Programı
 • Avea Sanal Ekran Bayiliği
 • Avea Telpa ve Mobiltel Otomat Programları
 • En az 3 kişilik bir ekip
 • Tüm bu sistemin yönetileceği bir ofis

Yukarıdaki listede yer alan ekipmana sahip olabilmek için en az 6000 TL yatırım yapılması gereklidir. Bana sorarsanız yeterlimidir, kesinlikle değildir. 1 adet pos robotunun fiyatı 1500 TL - 2000 TL arasındadır. Özellikle Turkcell kontör satışlarının diğer operatörlere göre daha yüksek olması, altyapının daha çok güçlendirilmesini gerektirmektedir. Üretici olarak yapılan satış hacmi ile aracının satış hacmi arasında çok büyük bir fark vardır. 1 adet turkcell pos robotu ile parça kontör işine girilmesi, Turkcell kontör gönderimlerin de yavaşlıklara ve müşteri memnuniyetsizliğine neden olacaktır. Bu sebepten ötürü yatırım maliyeti 15.000 TL 'yi geçmektedir. Tüm bunların yanı sıra bazı ticari bağlantılar gereklidir. Örneğin Vodafone Nkodu temin edebilmek kolay bir iş değildir. Nasıl temin edilebileceği hakkında bilgiler meslek sırrı niteliği taşıdığından yayınlamam etik olmayacaktır.

Parça Kontör Aracılarında Bulunması Gerekenler

 • Parça Kontör Web Sitesi

Aradaki farkı elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Aracı olarak parça kontör işi yapanlar, üreticilere göre daha rahat hareket etmektedirler. Aracı kişiler yukarda bahsettiğimiz ekipman ve sistem ile alakalı değillerdir. Sistemlerine gelen siparişleri, api desteği ile üreticilerinin ekranlarına gönderirler ve kontörlerine aboneye ulaşmasını sağlarlar. İşin aslına bakmamız gerekirse de bu şekilde olması gereklidir. Çünkü üreticilerin bayi ağı çoğunlukla aracı kişilerden oluşmaktadır. Perakende bayi ağı ise aracıların kontrolündedir. Üreticiler tüm bu sistemin sorunsuz bir şekilde işleyişini sağlarken, aracılar da sahada bayi ağlarını yönetmektedir. Sektörde üretici ve aracı etkin bir rol oynamaktadır. Bu sayede sistem en üst kademeden son kullanıcıya kadar sorunsuz bir şekilde işlemektedir.

Parça Kontör
7 Yorum
11864 Okunma
KATEGORİLER
SON EKLENEN YAZILAR
Kontör Dağıtım Merkezi
Roxiweb Teknolojileri
Tasarım :

Site Yazarı Google +: Hakan ÇALIKOĞLU