Parça Kontör Sitesi Açmak

Parça Kontör Sitesi Açmak

Merhaba arkadaşlar, parça kontör sitesi nasıl açılır ve nasıl biz yol izlendiği konusunda herkesin aklında ürettiği fikirler ve düşünceler mutlaka vardır. Parça kontör sitesi açmak isteyen arkadaşlarımızın daha net bilgiye sahip olması için nelere dikkat etmesi gerektiği, neler gerektiği ve izlenmesi gereken yolları ele alalım.

Parça Kontör Sitesi Nasıl Açılır ?

Parça kontör sitesi açmak için yazılım ve kodlama bilgisine sahip olmanıza gerek yoktur. Alan adınızı (Örnek: toptancell.com, adinizkontor.com, adinizparca.com) belirledikten sonra parça kontör yazılımları ile ilgili hizmet veren şirketlerden kontör sistemi satın almanız yeterlidir. Parça kontör sistemi temin edebileceğiniz şirketlerden bazılarını yazalım.

  • Teknografi - www.kontorprogrami.com
  • Kntr.Org
  • İdeal Bilgisayar
  • Murat Temiz
  • Hizmetmatik - www.hizmetmatik.com

Yukarıda belirttiğim kontör yazılımı yapan şirketlerden bazıları ve yaygın olarak kullanılanlardır. Adı geçen şirketler ile iletişime geçerek parça kontör yazılımınızı temin edebilirsiniz. Kontör sistemi fiyatları, listelediğimiz şirketlere göre farklılık gösterebilir. Ortama kontör sistemi fiyatı 850 TL - 1500 TL arasındadır ve bir defaya mahsus ödenir. Fikir sahibi olmanız açışından belirtmemiz gerekirse, biz en başta yer alan Teknografi ürünlerini ve hizmetlerini kullanmaktayız.

Ne Gereklidir ?

Parça kontör sitesi açmak için kontör sistemi satın alabilecek küçük bir sermaye gereklidir. Kontör sistemi fiyatlarını yukarıda belirtmiştim. Vergi mükellefi olmanız gereklidir. Çünkü yaptığınız bir ticarettir ve vergi mükellefi olmadan ticaret yapmak yasalarımıza uygun değildir. Vergisel işlemler için yeterli sermayeniz bulunmuyorsa tasnif etmesem de bir süre ertelemek sizin kararınızdır.

Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Öncelikle iyi bir araştırma yapılması gereklidir. Parça kontör işinin yapılacağı bölge iyi seçilmeli ve bayi ağı oluşturmaya yatkın olmalıdır. Parça kontör sitesinin ikili ilişkileri iyi olan, bölgede tanınan ve güvenilen kişilerce açılması önemli etkenlerden biridir. Bu sayede başarısızlık riskini azaltmış olursunuz.

Alan adınızı (yukarıda örneklerini vermiştim) akılda kalıcı ve mümkün olduğunca kısa tutmanızda fayda vardır. Bayileriniz bilgisayar mühendisi değillerdir. Akılda kalmayan ve yazılması güç olan isimler size eksi puan olarak dönecektir.

Kontör sistemini seçerken çok titiz olmanız gerekmektedir. Kesinlikle bilinmeyen veya daha önce görmediğiniz yazılımlardan uzak durunuz. Kullanımı basit, göze hoş gelen, raporlama ve kar analiz sistemlerini hatasız olarak veren bir sistem tercih etmelisiniz. Kişisel olarak tercihim yukarıda belirtmiş olduğum Teknografi kontör programıdır fakat son karar tabiki de sizindir.

Önemli ! Kontör tedarikçinizi çok iyi seçmelisiniz. Hatalı bir seçim sizi sektöre girdiğiniz anda yok ettirebilir. Kontörlerinizin hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayan, rakiplerinizle rekabet etmek için sizi destekleyen, uygun fiyatlara sahip olan, alt yapısı güçlü kontör tedarikçileri bulunuz. Bulduğunuz tedarikçilerin üretici olmasına ve kendi alt yapısına sahip olmasına dikkat ediniz. Çünkü siz bir aracı olarak sektöre giriyorsunuz. Tedarikçi olarak bir aracı seçmiş olursanız, hizmetlerinizde aksamalar yaşanabilir. Örnek vermemiz gerekirse; siz aracısınız, tedarik ettiğiniz kişi aracı ve belki de tedarik ettiğiniz kişinin de tedarikçisi aracı olabilir. Bu da kontörlerin yüklenmesinde aksaklıklara ve müşteri memnuniyetsizliğine yol açabilir. Bu konuyu daha detaylı anlamak isterseniz Parça Kontör Üreticileri ve Aracılar adlı makalemi okuyabilirsiniz. Üretici olan tedarikçiler bulmakta güçlük çekiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Bu seçim tamamen kişisel tercihinizdir.

İzlenmesi Gereken Yollar Nelerdir ?

Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Parça kontör sitesi açmadan önce veya açtıktan sonra izlemeniz gereken yollar hakkında sizlere bazı tüyolar vereceğim. Bu tüyolar sayesinde rakiplerinizin önüne geçebilir ve başarılı işler çıkartabilirsiniz.

Kontör sisteminizin adını kısa ve akılda kalıcı bir isimle belirleyiniz. (Örnek : toptancell.com, adinizkontor.com, adinizparcatl.com vb)

Bölgenizde kontör satışı yapan noktaları belirleyiniz ve iyi analiz ediniz.

Bölgenizde bulunan diğer kontör sitelerini yani rakiplerinizi belirleyiniz. Rakiplerinizin fiyat listelerine ulaşınız. Rakiplerinizin eksik yönlerini bularak iyi bir strateji oluşturunuz.

El broşürü bastırıp sunduğunuz hizmetler hakkında tanıtım yapınız. Bölgede ki satış noktalarına broşürlerinizi dağıtarak reklamınızı yapınız.

Görsel reklamlar ile bayilerinizi mutlu ediniz. Onların satış yapmalarına ve satışlarını yükseltmelerine yardımcı olunuz. Yaptıracağınız bir reklam afişinin ortalama fiyatı 1 TL 'dir. Yapacağınız anlaşmalarla afiş maliyetinizi daha da düşürebilirsiniz. Zaten görsel reklam astığınız bayiden bunu fazlasıyla kazanırsınız. Masraflardan fazla kaçınmamanız size artı puan olarak dönecektir.

Tahsilat işlemlerinizi kesinlikle düzenli bir şekilde gerçekleştiriniz. Bayilerinize ödeme kolaylıkları sağlayarak rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Yaptığınız tahsilatları tahsilat fişleri ile kayıt altına alınız. Maddi olarak güçlüyseniz herhangi bir matbaa da kendinize özel tahsilat fişi yaptırabilirsiniz. Size prestij kazandıracaktır.

Bayileriniz ile sürekli diyalog halinde olunuz. Ziyaretine gittiğiniz zamanlar mutlaka sistem hakkında herhangi bir sorun olup olmadığını sorunuz. Dile getirdikleri sorunlar olur ise mümkün olan en kısa sürede çözüme kavuşturunuz ve artı puanınızı hemen kapınız.

En güzel kısmına gelmemiz gerekirse, parça kontör işi sayesinde geniş bir müşteri potansiyeline sahip olmuş olacaksınız. Bu sayede parça kontör işinin yanı sıra yanınızda kazı konu kartı, telekom kartı , pul, spot telefon vb gibi extra ürünler bulundurabilirsiniz. Bu sayede ürün çeşitliliğinizden dolayı daha çok tercih edilir hale geleceksiniz ve parça kontör işinizin yanında extra kazançlarda sağlayabileceksiniz.

Sizlere parça kontör işi nasıl yapılır ve parça kontör sitesi nasıl açılır hakkında açıklayıcı bir yazı yazmaya çalıştım. Yazının tamamını okuduğunuzu varsayarak bu işe girmek isteyen arkadaşlara herhangi bir karşılık beklemeden yardımcı olduğumu belirtmek isterim. Şayet bu şekilde bir düşünceniz var ise beni çekinmeden arayabilir ve fikir danışabilirsiniz. Bana iletişim bölümünde yer alan gsm numarasından ulaşabilirsiniz.

Parça Kontör
Yorum Yok
13961 Okunma

Yorum Yapabilirsiniz

KATEGORİLER
SON EKLENEN YAZILAR
Kontör Dağıtım Merkezi
Roxiweb Teknolojileri
Tasarım :

Site Yazarı Google +: Hakan ÇALIKOĞLU